Åben tirsdagstræning med sprint i Hillerød

dato

Kom og deltag i Åben Tirsdagstræning den 13. maj 2025, arrangeret af FIF Hillerød Orientering. Træningen finder sted fra Kompashuset, hvor du kan prøve kræfter med både linjeorientering og en sprintbane. Efter træningen er der fællesspisning.

FIF Hillerød Orientering inviterer alle interesserede til Åben Tirsdagstræning, der byder på en spændende sprinttræning. Træningen starter med en fælles afgang fra Kompashuset kl. 17.30, hvor deltagerne bevæger sig mod Hillerød Holmskolen.

Træning for alle niveauer

Arrangementet er åbent for alle, uanset erfaringsniveau. Der er mulighed for at deltage i både linjeorientering og en sprintbane, hvilket giver en alsidig træningsoplevelse.

Fællesspisning efter træningen

Efter træningen er der mulighed for at deltage i en fællesspisning i Kompashuset. Det er en oplagt mulighed for at møde andre orienteringsentusiaster og dele dagens oplevelser.

Praktisk information
Dato: Tirsdag 13. maj 2025
Tid: Kl. 17.30
Sted: Kompashuset, Ødamsvej 36, 3400 Hillerød
Arrangør: FIF Hillerød Orientering
Målgruppe: Alle
Entré: Ikke oplyst



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut